Siirry sisältöön
Valikko
sitewide searchHAE

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kaustisen seutukunta

Lestintie 39
69440 LESTIJÄRVI

Käyntiosoite: Lestintie 41

info(a)kaustisenseutu.fi

Lähetä palautetta

Laskutusosoite

Lestijärven kunta

Kaustisen seutukunta
Lestintie 39
69440 LESTIJÄRVI

Y-tunnus: 0180774-6

Sähköpostilaskut osoitteeseen:
Salli JavaScriptin suoritus selaimesi asetuksista nähdäksesi sähköpostiosoitteet
 

Verkkolaskutusosoite:
Lestijärven kunta   003701807746
Välittäjätunnus       OKOYFIHH

Henkilöstön yhteystiedot

Petri Jylhä, kehittämisjohtaja

Petri Jylhä

kehittämisjohtaja

Alueen elinkeinoelämän kehittäminen ja edunvalvonta, aluekehitystehtävät, seutuorganisaation johtaminen

Puh. 050 551 3030

petri.jylha@kaustisenseutukunta.fi
Minna Kauppinen, hallintopäällikkö

Minna Kauppinen

hallintopäällikkö

Johtoryhmän ja seutuvaltuuston kokousten valmistelu ja pöytäkirjat, hankkeiden kuntarahoitus, K-P tilastoyhteistyön koordinointi, kehittämishankkeiden valmistelu, hankkeiden hallinnointi, aluemarkkinointi. Retkeilyreitit: Lestijokilaakson yläjuoksu ja Peuran Polku

Puh. 050 500 2102

minna.kauppinen@kaustisenseutukunta.fi
Marko Harju, Toimistosihteeri

Marko Harju

Toimistosihteeri

Seutukunnan talous- ja palkkahallinto, hanke- ja rahoitusseuranta

Puh. 044 516 8733

marko.harju@kaustisenseutukunta.fi
Anu Kauppila, tiedottaja

Anu Kauppila

tiedottaja

Puh. 040 749 4303

anu.kauppila@kaustisenseutukunta.fi
Päivi Skantsi, Hankeassistentti

Päivi Skantsi

Hankeassistentti

Puh. 040 619 0797

paivi.skantsi@kaustisenseutukunta.fi
Anna Nieminen, työllisyys|koordinaattori

Anna Nieminen

työllisyys­koordinaattori

Työllisyyspalvelut, Työllisyyden edistämisen kuntakokeilu

Puh. 040 167 8349

anna.nieminen@kaustisenseutukunta.fi
Johanna Hautala, Työelämäohjaaja

Johanna Hautala

Työelämäohjaaja

Puh. 040 556 6603

johanna.hautala@kaustisenseutukunta.fi
Erkki Laide, yritysneuvoja

Erkki Laide

yritysneuvoja

KASE Yrityspalvelu

Puh. 044 561 2154

erkki.laide@kaustisenseutukunta.fi
Jarmo Finnilä, yrityskehittäjä

Jarmo Finnilä

yrityskehittäjä

KASE Yrityspalvelu

Puh. 050 337 3538

jarmo.finnila@kaustisenseutukunta.fi
Timo Pärkkä, projektipäällikkö

Timo Pärkkä

projektipäällikkö

KASE Kasvuohjelma, KASE MAURO

Puh. 040 757 3519

timo.parkka@kaustisenseutukunta.fi
Tytti Pohjola, Projektipäällikkö

Tytti Pohjola

Projektipäällikkö

KASE Smart Countryside: Kuntien toimintamallien ja palveluprosessien tehostaminen digitalisaation avulla, KAIKUMA Aineettoman kulttuuriperinnön matkailupalveluiden kehittämishanke

Puh. 040182 1989

tytti.pohjola@kaustisenseutukunta.fi
Jarno Peltola, Projektipäällikkö

Jarno Peltola

Projektipäällikkö

KASE Smart Countryside: 5G Scout

Puh. 040 562 2512

jarno.peltola@kaustisenseutukunta.fi
Santtu Lehto, Projektipäällikkö

Santtu Lehto

Projektipäällikkö

KASE Smart Countryside: Kuitua kylille

Puh. 040 195 6333

santtu.lehto@kaustisenseutukunta.fi
Marko Malvisto, projektipäällikkö

Marko Malvisto

projektipäällikkö

KIERTOON!

Puh. 040 680 2210

marko.malvisto@kaustisenseutukunta.fi
Tomas Luoma, projektipäällikkö

Tomas Luoma

projektipäällikkö

Kyytiin2

Puh. 040 142 4257

tomas.luoma@kaustisenseutukunta.fi
Jaana Siermala, projektipäällikkö

Jaana Siermala

projektipäällikkö

MUKAAN - Mukana kasvussa

Puh. 040 186 7351

jaana.siermala@kaustisenseutukunta.fi
Mauri Uusitalo, projektityöntekijä

Mauri Uusitalo

projektityöntekijä

MUKAAN - Mukana kasvussa

Puh. 040 483 8718

mauri.uusitalo@kaustisenseutukunta.fi
Mikko Hänninen, työpäällikkö

Mikko Hänninen

työpäällikkö

Retkeilyreitit: Lestijokilaakson yläjuoksu ja Peuran Polku

Puh. 044 561 2152

mikko.hanninen@kaustisenseutukunta.fi

Löydä nopeasti etsimäsi